Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
03.10 17:32 - Разговор с брюкселски репортер (четиво с продължение)
Автор: cefulesteven Категория: Изкуство   
Прочетен: 198 Коментари: 0 Гласове:
7



Предистория. Във фейсбук заех позиции в защита на Баба Дори и Анна от Болярово, затова започнаха и бележките по месинджъра. Може да се извлече поука, защото изреченото за Анна от Болярово и "заразените" животни в различни варианти се повтори и за свиневъди, и за ковид, и за фронтовете, и зърнопроизводителите, повтаря се и сега - за миньорите и енергетиците.

Трябва да слушаме отхранваните от статуквото "специалисти", а ако се наложи да не вярваме на очите си. 


8.08.19 г., 18:45 ч.

Ангелина
Стефчо, много те уважавам, но изпадаш в евтин популизъм
Умно момче си, пази се от тези неща

Изпратихте
чакай, чакай, аз нямам никакви амбиции
политически или каквито и да е било
нямам печалба
пиша, което мисля

Ангелина
Виж, ще ти кажа, че в определени случаи, ако няма радикални действия, наистина става страшно. Друг е въпросът дали и те не са закъснели
Тези, които се опитват да се възползват от теб, са не по-малко опасни. Яла съм им попарата
Изпратихте
никой не се възползва, никой
това, което се случва е ужасно
да не говорим за липсата на логика
в действията

Ангелина

Така е. Ти чу ли ми интервюто с Андрюкайтис?

Изпратихте

пълната непоследователност.
чух го
хората, които тероризират властите ни
нямат вина
за това, което се е случило
да не говорим доколко се е случило

Ангелина

Кой ги тероризира? Андрюкайтис ли?

Изпратихте

но тук става нещо друго

мият си ръцете с псевдодействия
да не говорим, че насъскаха хората едни срещу други

Ангелина

Виж, за да говори с такъв тон един еврокомисар, е ясно какви трябва да са ги свършили. Защото те си мерят всяка думичка. И тук не говорим за позиция, а за човек, който е в час със стиуацията


Ангелина

Нали знаеш че този човек отговоря за здравеопазването и безопасността на храните?
няма логика, в това, което се случва

Ангелина

Има логика, когато нещата са изпуснати. Защото следва паника и неадекватни действия


Изпратихте

няма логика да осъдят след 1 година, 1 година Ани от Болярово
след като не е умряла и една овца от чума
напротив, стадото и се множи
ЕДНА ГОДИНА
значи...

Ангелина

Виж, ако животното ти е заразено и може да разнесе заразата, как се постъпва в този случай?

Изпратихте

това е огромно стадо

в което не умират, а се множат животни

Ангелина

Кой казва, че стадото се множи? Тя ли?
Изпратихте
Вярвам на очите си

Ангелина

Значи, нито тя, нито ти, нито аз сме ветеринари. Тук думата трябва да си кажат специалистите


Изпратихте

ясно се вижда на клиповете, които всекидневно публикува

Ангелина

Еее, недей така. Един преди година ме уверяваше, понеже бил лекар, как по клипа разбрал, че Юнкер е пиян. Това е несериозно.

Изпратихте

съдят я 365 дни след като с нищо не се е потвърдило наличието на чума.

Ангелина

Нищо не се прави без вземане на проби
Друг е въпросът защо са допуснали зарадата да набере такава сила

Изпратихте

Каква е тази лудост "нерегистрираните животни носят заразата", значи, ако животното е вписано, това му действа като ваксина

Ангелина

Разбира се, че е нелепо, както ти писах, те са изпуснали цялата ситуация извън контрол и сега отчаяно търсят сламката, за която да се хванат.

Изпратихте

и ако имаше чума, нали това стадо щеше да е мъртво за една година, а тази женапуска всеки ден клипове, снимки
и това, което виждам е жизнено стадо
а вииждам нашите СПЕЦИАЛИСТИ


Ангелина

Пак ти казвам - клиповете и снимките не могат да са аргумент.

Много въпроси изникват - първо, това нейно стадо ли е, кога са правени снимките и т.н.

Изпратихте

разбери, че редовно пуска...Става въпрос за десетки материали
тя е обикновен селски човек


Ангелина

Това няма значение - тези, които трябва да си кажат думата, са само и единствено ветеринарите

Разговорът продължава още дълго в същия тон. Както се вижда е от 2019 година.
Сега е 2023. Още четири години. Анна Петрова ми е „приятел във фейсбук“, повтарям, само във фейсбук. Тя е човек, на когото се възхищавам, че устоя на позицията си и доказа дори на камъните, че животните й са здрави, защото стадото й продължава да е живо.

Както и да се опитва да го върти един манипулатор, никой няма да фалшифицира четири години снимки личен живот. Всъщност пет, като добавим и годината, която е минала преди да говорим с А. Пискова и тя отрича да е вярно това, което е всъщност истина.

Какво показва всичко това?

Съществува ли изобщо истина, щом не е изречена от брюкселски чиновник?
Или правилното посолство?

Съществува ли истината на обикновения човек!
 Трудовия!

Тя е кореспондент в Брюксел, редно е да отрази това, което се случва там и което се казва, но при подобен сигнал, ако имаше малко съвест – журналистическа или човешка, можеше да сигнализира, да проверят колегите й ПУСТАТА му Анна от Болярово, има ли стадо – няма ли. Не е на луната, не е на Марс.


Ако пък толкова не я интересува темата, няма смисъл да ме търси с лични бележки във фейсбук та да ми обяснява да не съм изпадал в „евтин популизъм“ като говоря срещу ОФИЦИАЛНО ОПОВЕСТЕНИТЕ ИНФОРМАЦИИ.

От тогава до днес се ДОКАЗА и вече се ПРИЗНА, че ЧУМА не е имало.
Никога нямаше да се докаже, ако Анна от Болярово се беше поддала.

И за това цялата шпиц-армия от умнокрасивитет и се стовари върху главата й, както днес по същият начин се стоварват на главата на миньорите и енергетиците, а само преди седмица върху фермерите.

Оказа се, че най-големия грях при нашата уж ПАЗАРНА ИКОНОМИКА е да създаваш благата си сам, да си частен, а не вързан с корпорации и субсидии.

И когато защитиш човека честно вадещ хляба си – с труд, тогава си „изпадал в евтин популизъм“, а не когато слушаш само евродирективи.





 



Гласувай:
7



Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: cefulesteven
Категория: Изкуство
Прочетен: 8245038
Постинги: 4310
Коментари: 35627
Гласове: 111431
Архив
Календар
«  Ноември, 2023  
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930